FAQ

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PRZEZ PAŃSTWA PYTANIA:

 

PYTANIA OGÓLNE: 

Czy można obejrzeć Państwa produkty na ekspozycji?

Tak, nasza ekspozycja znajduje się w Jankach k.Warszawy.

 

Czy mają państwo w ofercie domek bez pozwolenia ?
 

Oczywiście! W naszej ofercie znajdą Państwo domki o powierzchni poniżej 35m2 (na 500m2 działki), których budowa nie wymaga uzyskania pozwolenia, a tym samym również projektów i wielu dodatkowych dokumentów. Wymagane jest wyłącznie zgłoszenie. 

 W znowelizowanej na początku 2015 roku ustawie Prawo budowlane złagodzeniu ulega wiele zapisów, między innymi dając możliwość budowy bez pozwolenia konstrukcji wypoczynkowych o zabudowie do maksymalnie 35 m2. Na początek należy wyjaśnić czym jest powierzchnia zabudowy. Powierzchnia zabudowy jest obszarem na działce zajmowanym przez wykończony budynek, obliczana po obrysie zewnętrznym ścian budynku wyłączając schody zewnętrzne, tarasy i podjazdy. Dla inwestorów planujących postawić konstrukcje drewnianą najważniejsze zmiany występują w artykule 29 ustęp pierwszy, gdzie oprócz pojęcia altan, garaży i oranżerii wprowadzono osobne zapisy dla wolno stojących parterowych budynków wypoczynkowych czy wiat. Po nowelizacji ustawy inwestor może bez pozwolenia wybudować parterowy budynek gospodarczy tzn. altanę, garaż, ganek czy ogród zimowy maksymalnie do 35 m2 powierzchni zabudowy, przy maksymalnie dwóch takich budynkach na każde 500 m2 działki. Przy czym należy pamiętać, że budynki parterowe mogą mieć poddasze użytkowe.

Ustawa Prawo budowlane (Dz. U. 1994 Nr 89 poz. 414 z późniejszymi zmianami )

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

(...)

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych w tym garaży, altan oraz przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

(...)

2a) wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki;

(...)

2c) wiat o powierzchni zabudowy do 50 m2, sytuowanych na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000 m2powierzchni działki;

(...)

Z jakiego drewna wykonane są Państwa produkty?

Nasze wyroby produkujemy przede wszystkim ze świerku syberyjskiego ,sosny ( do produkcji używane są wyłącznie najlepszej jakości sosny północnoeuropejskie, drewno sosnowe jest lekkie o regularnej teksturze, cenione za przyjemny zapach) i thermo-drewna. Dorastając w surowych warunkach klimatycznych, drewno tego gatunku staje się niebywale wytrzymałe oraz zachowuje doskonałe parametry cieplne. Jesteśmy świadomi, że tylko najwyższej jakości produkty zapewnią naszym produktom długowieczność, a tym samym zapewnią naszym Klientom zadowolenie z użytkowania. 

Czy podłoże pod Państwa produkt powinno być w jakiś sposób przygotowane?

Polecamy wybór bloczków betonowych, bądź betonową wylewkę. Mogą również Państwo wybrać drewniany parkiet, lub innego rodzaju drewnianą podstawę. 

Czy produkty można kupić na raty?

 Pomagamy w uzyskaniu kredytu, bez zbędnych formalności, na jasnych zasadach oraz korzystnych warunkach. Nasz konsultant ds. kredytów chętnie pomoże Państwu w wyborze i uzyskaniu kredytu.

 

ALTANY:

Czy istnieje możliwość montażu wszystkich okien otwieranych?

- Tak, jest to koszt indywidualny w zależności od rozmiaru altany.

Jakiego typu okna  otwierane  są w altanie?

- Są to standardowe okna 2-skrzydłowe otwierane na zewnątrz. 

Czy okna w altanie są uchylne?

- Okna w altanie są tylko otwierane.

 

BALIE KĄPIELOWE:

Jak ogrzewa się drewnianą balie ? 
 
Aby doprowadzić wodę do odpowiedniej 38°C temperatury, potrzebny jest mały piec na drewno który znajduje się w zestawie jest zintegrowany z balią. System ten został zaprojektowany tak, aby większość ciepła z ognia była kierowana do wody, dzięki czemu prawie nie traci się energii cieplnej. Niezwykle ważne jest, aby ogrzewać tylko wtedy, gdy w beczce jest woda. Do ogrzewania doskonale nadaje się suche drewno. Z zasady gorąca woda utrzymuje się bliżej powierzchni, a zimna w dolnych warstwach zbiornika. Dlatego należy pamiętać o mieszaniu wody w balii kąpielowej. 
 

Czym różnią się między sobą piece wewnętrzne, zewnętrzne i zintegrowane?

- Piec wewnętrzny: umieszczenie tego pieca wewnątrz balii sprawia, że nie zabiera on dodatkowego miejsca po za nią.

- Piec zewnętrzny: umiejscowienie tego pieca obok balii sprawia, że można eksploatować całe wnętrze bez utraty miejsca na piec.

- Piec zintegrowany: jest najestetyczniejszym wyborem z pośród wszystkich pieców. Umiejscowiony pod wkładem  z włókna szklanego , nie jest narażony na działanie czynników atmosferycznych , niweluje potrzebne miejsce na piec zewnętrzny oraz minimalizuje utratę miejsca wewnątrz.

 

Jak zabezpieczyć balię na zimę? (zimowanie balii)

- Jeśli zamierzasz korzystać z balii dopiero na wiosnę, konieczne jest przygotowanie jej do zimowania. Przede wszystkim należy całkowicie opróżnić wodę z balii, jej pieca, systemów masażu i wszelkich połączeń. Nie ma znaczenia, jaką masz balię: z wkładem z włókna szklanego / polipropylenu lub całkowicie drewnianą. Jeśli jest zainstalowany zewnętrzny zawór do spuszczania wody, powinieneś pomyśleć, jak bezpiecznie można go odizolować od chłodu

- Całkowite opróżnienie balii w okresie zimowym, nie oznacza tylko odprowadzenie całej wody, ale także upewnienie się, że w różnych złączach i przewodach nie ma wody. Musisz sprawdzić i nie zapomnieć o usunięciu też resztek wody z pieca i jego zakamarków.W przypadku, gdy balia ma zainstalowany system masażu bąbelkowego, resztkowa woda z rur i węży tego systemu musi zostać wydmuchana. Najpierw należy całkowicie opróżnić balię, a następnie włączyć dmuchawę do masażu powietrznego i pozostawić ją na 5 do 7 minut, aż wydmucha pozostałości wody

Pielęgnacja wody w wannie z hydromasażem - przewodnik po chemii

Środowisko wpływa na stan wody w wannie z hydromasażem opalanej drewnem . 

Istnieją trzy rodzaje zanieczyszczeń:

  • Zanieczyszczenie fizyczne. Mogą to być śmieci przyniesione przez wiatr (piasek, pyłki kwiatów, liście) lub rzeczy pojawiające się podczas kąpieli (cząsteczki skóry, włosy, kosmetyki)
  • Zanieczyszczenie biologiczne . Surowa woda często podlega „zakwitowi”, czyli pojawiają się sinice.
  • Zanieczyszczenie chemiczne . Duża ilość wody deszczowej może wpływać na równowagę pH wody w balii opalanej drewnem i powodować jej zbyt kwaśne działanie.

Po pierwszym napełnieniu balii opalanej drewnem wodą, radzimy wykonać kilka prostych czynności, aby zapewnić bezpieczne warunki do kąpieli i oszczędzać wodę.

Zmierz i kontroluj wartość pH.

Dopuszczalny poziom рН waha się od 7,0 do 7,4. Wartość рН = 7,2 jest zwykle określana jako neutralna

Jeśli poziom pH jest zbyt wysoki, wodę nazywa się twardą. Kąpiel w wodzie o wysokim pH może powodować podrażnienie skóry, swędzenie i zaczerwienienie oczu. Twarda woda negatywnie wpływa na opalaną drewnem wannę z hydromasażem , powodując nadmierny marglisty osad na dyszach i innych metalowych elementach. Gdy poziom pH jest niższy niż 7,0, woda jest zbyt miękka. Nie tylko przyspiesza tempo korozji elementów metalowych (rur, metalowych powierzchni w filtrze czy palniku), ale także stwarza korzystne warunki dla szybko rozwijających się patogenów .

 

Przed skorzystaniem z balii należy wziąć prysznic.

Korzystanie ze środków antybakteryjnych pozwoli przedłużyć trwałość wody.

Dzięki pokrywie do balii nie będą dostawały się zanieczyszczenia typu: liście, piasek czy opady atmosferyczne, dlatego polecamy korzystanie z pokrywy dołączonej w zestawie. 

 

DOMKI GRILLOWE:

Czy istnieje możliwość podwyższenia bocznych ścian domku?

- Tak, istnieje możliwość podniesienia standardowej kabiny o jedną deskę ( 130 mm)  lub o dwie deski ( 260 mm ).

Jakiej głębokości są ławki w domkach grillowych?

- ławki składają się z dwóch desek i mają łączną głębokość 40 cm. Ławki rozkładane za sprawą dodatkowej rozkładanej deski mają głębokość 60 cm.

 

 

SAUNY BECZKI:

Czy istnieje możliwość zamontowania całych przeszklonych drzwi wejściowych?

- Oczywiście, istnieje taka możliwość.

Czy w każdej długości beczki jest dostępna opcja tarasu lub przebieralni?

-  Opcjonalny taras możliwy jest do wyboru od  2,4 m długości beczki, natomiast przebieralnia jest dostępna do wyboru od 3,5 m długości beczki.