UŻYTKOWANIE GRILLA

Użytkowanie grilla: Bądź bardzo ostrożny grillując i wzniecając ogień w środku pomieszczeń, pod zadaszeniami bądź w pawilonach!

  1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa grill powinien być przytwierdzony do podłogi.
  2. Podczas używania grilla pierwszy raz, powierzchnie nowych produktów w kontakcie z ogniem mogą wytworzyć zapach podobny do zapachu wędzenia, wynikający z ostatecznego wysychania farby. Zalecamy zachowanie otwartych drzwi podczas pierwszego użycia i wstrzymanie się od gotowania aż do ustania wydzielania zapachu.
  3. Użyta farba Thermal 400 wytrzymuje ciepło do +400 stopni C. Ostateczny proces wysychania następuje w temperaturze +230 stopni. Farba nie zawiera niezdrowych składników oraz żadnych niebezpiecznych chemikaliów zagrażających zdrowiu podczas podgrzewania. Nieznaczne odpryskiwanie i spalenie farby są normalne, ponieważ w długotrwałej perspektywie farba nie jest odporna na ciepło płomieni.
  4. Używając grilla unikaj bezpośredniego kontaktu z jego stalowymi częściami, ponieważ tworzy to ryzyko poparzenia dłoni lub innych części ciała. Niektóre części grilla mogą mieć ostre krawędzie, dlatego zachowaj rozważność.
  5. Aby wzniecić ogień użyj kilku, małych, suchych kłód drewna na pierwszej kracie grilla. Aby uzyskać dobry żar, zalecamy również użycia węgla. Sugerujemy użycie naturalnych materiałów, kostek do rozpalania ognia bądź odrobiny płynu z zapalniczki w celu rozniecenia ognia. Dla ułatwienia, upewnij się że grill ma odpowiednią cyrkulację powietrza, otwierając kanał wentylacyjny i jeśli to możliwe, również drzwi. W wypadku nagrzania się okapu, ciąg powietrza będzie silniejszy co pozwoli na dodanie większych kawałków drewna.
  6. W celu uzyskania najlepszego żaru, reguluj wentylację otwierając i zamykając kanał wentylacyjny. Wybierz nieiskrzący się typ drewna, unikaj używania świerku oraz topoli czy drewna porytego kora. Zalecamy używania kawałków drewna o maksymalnej długości 300 mm.
  7. Kiedy żar osiągnie optymalna temperaturę do gotowania, możesz przymknąć kanał wentylacyjny. Teraz żar będzie palił się powoli przez długi czas.
  8. Wystarczająca cyrkulacja świeżego powietrza jest najważniejszym aspektem odpływu dymu. Co najmniej taka sama ilość świeżego powietrza powinna być wpuszczana, jak i wypuszczana wraz z dymem. Jeśli grill przypala się, otwórz drzwi i sprawdź, czy drewno jest suche i niepokryte korą. Dołóż dodatkowego suchego drewna w razie potrzeby.
  9. Opróżnij kominek z węgla i popiołu po ich ostygnięciu.