KABINY DO GRILLOWANIA

Kabiny do grillowania

 

Podążając za starą skandynawską tradycją, produkujemy kabiny do grillowania (“grillhytte” – po norwesku bądź “grillkåta” po szwedzku), popularnie nazywane domkami do grillowania lub altanami, są one zaprojektowane aby zapewnić niesamowite doświadczenia kulinarne przez cały rok. Zadziwi Cię przytulny i magiczny klimat tego miejsca. Wyprodukowane z wysokiej jakości osuszonych, zaokrąglonych sosnowych belek, kabiny do grillowania pozwalają na spotkania z rodziną i przyjaciółmi oraz wspólne spędzanie niezapomnianych chwil. Doświadczenia łączy w sobie grillowanie, wspólne spożywanie przepysznych posiłków, słuchanie muzyki, granie w gry planszowe, czy rozmowy, dzięki czemu czas spędzony w domku jest wypełniony beztroską i radością. Nawet zła pogoda nie przeszkodzi w celebrowaniu tego niezwykłego grillowego doświadczenia.  

 

Nasi klienci uwielbiają sześciokątny lub ośmiokątny kształt kabin i często używają ich jako szop ogrodowych, domków letniskowych, warsztatów, chatek rybackich, domków kempingowych, restauracji, kabin świątecznych, a także do wielu innych celów.

 

Nasze kabiny grillowe mogą pomieścić do 30 osób, zależnie od ich wielkości. Kabiny mają wymiary od 4.5 m2 do 25 m2 i więcej. Kabina jest dostarczana do klienta na palecie; w celu zapewnienia prostego montażu instrukcja zawiera wyjaśnienia obrazkowe.

 

Typy Kabin Grillowych

Produkujemy dwa typy kabin grillowych: standardowe i ekskluzywne.

 

Standardowa kabina grillowa posiada proste 45 mm ściany, oddzielna podłogę i panele dachowe o grubości 18mm. Zestaw zawiera także 18mm otwierane i przymocowane okna, sosnowe drzwi, standardowy sześciokątny bądź ośmiokątny grill (zależnie od wybranej wielkości kabiny), okalający grill stół, regulowany komin, drewniane ławki oraz poduszki na siedzenia.

 

Aby spełnić nawet najwyższe oczekiwania, używamy jedynie najwyższej klasy sosny i sprawdzonych technik do projektowania i konstruowania naszych ekskluzywnych kabin grillowych.  Ten model posiada pochyłe ściany o grubości 45mm, grubsza podłogę (28mm) i osobne panele dachowe (18mm) pokryte gontami bitumicznymi. Zestaw zawiera także otwierane, przymocowane okna o podwójnych szybach, sosnowe drzwi, ekskluzywny grill ze stołem wokół, regulowany komin, drewniane ławki i poduszki na siedzenia. Wierzymy, że wyjątkowy projekt tego modelu czyni kabinę jeszcze bardziej niepowtarzalną i przytulną.

 

Materiały użyte do produkcji

 

Sosna

 

Ta piękna kabina grillowa wykonana jest z europejskich sosen odnawialnych, które stanowią jeden z najbardziej komercyjnie cenionych gatunków drewna na całym świecie ze względu na swoje właściwości. Sosna jest lekka, posiada regularną strukturę i przyjemny zapach. Sony są gęste i żywiczne, a przez to bardziej wytrzymałe niż świerk. Drewno sosnowe jest elastyczne w użyciu, odpowiednie do modyfikacji termicznych oraz chemicznych, dlatego też jest powszechnie używane w przemyśle budowlanym i meblowym. Do wykonania pawilonów używamy tylko sosny najwyższej jakości. ​

 

Drewno dostarczane jest od światowej klasy producenta, firmy Storaenso. Użyta sosna jest właściwie cięta, wypalana i oceniana zgodnie z właściwościami drewna. Posiada ona również certyfikaty FSC i PEFC.

 

 

 

Gonty bitumiczne

Do zadaszenia dachu użyto modyfikowanego SBS i włókna szklanego 120 g/m² wzmocnionego gontem bitumicznym wykonanego przez firmę Icopal. Modyfikacja SBS dodaje elastyczności, wzmocnienia i wytrzymałości membranom gontu. Górna warstwa membran pokryta jest mineralnym granulatem. Odcień granulatu uzyskany jest z naturalnych materiałów, co zapewnia płytkom ekstremalnie długotrwały kolor. Dolna warstwa gontu pokryta jest przyczepnym bitumem. Wystawione na działanie słońca, nachodzące na siebie płytki przylegają do siebie, tworząc wodoszczelna warstwę, chroniąca przed przeciekaniem.  

 

Charakterystyka:

  • Odporny
  • Hermetyczny
  • Ognioodporny
  • Minimalizuje współczynnik solarny (ochrona UV)
  • Zapobiega utracie ciepła
  • Odporny na deszcz, śnieg i grad
  • Odporny na wiatr, mróz i wilgoć
  • Odporny na wahania temperatur
  • Długotrwały kolor
  • Izoluje odgłosy deszczu i gradu

 

Okna

Kabina grillowa posiada okna z podwójnymi szybami, otwieranymi i przymocowanymi, które zapewniają idealny dostęp światła i minimalny ubytek ciepła. Okna zachowują hermetyczną charakterystykę i służą przez długie lata. Jako element dekoracyjny, okna zostały ozdobione cienkimi skrzyżowanymi deseczkami po ich zewnętrznej stronie. Deseczki można łatwo usunąć w celu pomalowania bądź mogą pozostać w tym samym miejscu w zależności od preferencji.

 

Drzwi

Kabina grillowa wyposażona jest w drzwi wykonane z wielowarstwowej klejonej sosny z sześciokątnym oknem z podwójnymi szybami. Okno zapewnia większy dostęp światła do kabiny, a także stanowi element dekoracyjny. Zestaw składa się z framugi drzwi, skrzydła drzwi, sześciokątnego okna, regulowanych zawiasów, zamka i drewnianej klamki. Framuga drzwi jest grubości 65mm.

 

Podłoga

Podłoga kabiny grillowej wykonana jest z oddzielnych sosnowych paneli wysokiej jakości o grubości 18 lub 25 mm w zależności od wybranego modelu kabiny. Zapewnia stabilną i równą bazę dla kabiny.

 

Ławki

Każda z kabin posiada ławki wewnętrzne wyprodukowane z doskonałej jakości sosny, idealnych do relaksu w błogiej atmosferze.

 

Typy zestawów grillowych

Dostępne są trzy typy zestawów grillowych. Wszystkie pokryte są proszkowaną, termoodporna powłoką i zawierają kraty grillowe ze stali nierdzewnej wraz z podstawkami na garnki. Grill jest znakomitej jakości I prezentuje się wspaniale. Grill oraz komin są łatwe do złożenia, użytkowania i utrzymania. Grill może być podgrzewany za pomocą drewna bądź węgla. Poza podgrzewaniem, jedzenie może być grillowane, wędzone bądź przygotowywane nad otwartym ogniem.

 

Opcja 1: Standardowy Zestaw Grillowy – wykonany z rolowanej na zimno stali, zawiera 6 lub 8 stołów z sosnowych listew.

 

Opcja 2: Zestaw Profesjonalny – wykonany z rolowanej na zimno stali, zawiera 6 lub 8 sosnowych stołów.

 

Opcja 3: Luksusowy Zestaw Grillowy – grill ten wykonany jest ze stali COR-TEN (rodzaj stopu stali) i ocynkowanego komina, w skład zestawu wchodzi 6 sosnowych stołów najwyższej jakości.

 

UŻYTECZNE INFORMACJE 

 

Nawierzchnia

Kabiny wymagają twardej i równej nawierzchni. Betonowe bądź brukowane patio lub dobrze skonstruowana podstawa drewniana jest idealna, jeśli planujesz umieścić kabinę na trawiastej powierzchni. Przygotuj podstawę o co najmniej 15cm wysokości i sprawdź czy pod podłogą pawilonu będą dostępne wystarczające otwory powietrzne w celu uzyskania właściwej wentylacji.

 

Konserwacja

Sosna ze względu na swoja charakterystykę jest idealnym surowym materiałem do budownictwa- jest silna oraz łatwa do recyklingu. Zmieniające się warunki pogodowe mogą mieć wpływ na jego wygląd. Małe bądź większe pęknięcia, zmiany koloru, a także zmiany w strukturze drewna są efektami czynników naturalnych.

W celu zapewnienie długiej funkcjonalności kabiny, konieczne jest natychmiastowe zastosowanie odpowiedniego impregnatu drewna. Profesjonalnie dobrane, odpowiednie lakierowania redukują kurczenie się i pęcznienie drewna. Kabinę należy odmalowywać bądź ponownie zabejcować zgodnie z zaleceniami producenta. Zalecamy sprawdzanie warstwy ochronnej co najmniej raz w roku i ponowną impregnację w razie zaistnienia konieczności.

 

Użytkowanie

Podczas używania grilla pierwszy raz, powierzchnie nowych produktów w kontakcie z ogniem mogą wytworzyć zapach podobny do zapachu wędzenia, wynikający z ostatecznego utwardzania farby. Zalecamy zachowanie otwartych drzwi podczas pierwszego użycia i wstrzymanie się od gotowania aż do ustania wydzielania zapachu. Aby rozniecić ogień użyj kostek do rozpalania ognia i odrobiny węgla na pierwszej kracie grilla. Dla ułatwienia, upewnij się, że grill ma odpowiednią cyrkulację powietrza, otwierając kanał wentylacyjny i jeśli to możliwe, również drzwi. Podczas rozgrzewania grilla, ciąg powietrza będzie narastał co pozwoli na dodanie większych kawałków drewna oraz węgla.