BAZA WIEDZY

24-02-2020

 

Jak odbywa się transport beczek i saun?

Sauny ogrodowe oraz beczki kąpielowe dostarczamy do klienta za pośrednictwem firm spedycyjnych. Standardowo auta nie posiadają HDS lub dźwigów, więc rozładunek beczek kąpielowych odbywa się ręcznie.  Do zdjęcia beczki kąpielowej oraz ustawienia w dowolnym miejscu na działce lub w ogrodzie potrzebne są 3-4 osoby. Do rozładunku sauny potrzebny jest sprzęt typu: wózek widłowy, ładowarka lub dźwig.

 

Jak przygotować podłoże pod saunę/beczkę?

Sprzedawane przez nas sauny i beczki kąpielowe posiadają legary na których opiera się cały ciężar produktu. Podłoże pod to musi być wypoziomowane oraz utwardzone.  W tym celu zalecana jest wylewka betonowa, położenie kostki brukowej lub wykonanie drewnianego tarasu. Systemem gospodarczym saunę beczkę można ustawić na betonowych bloczkach.

 

Jak użytkować beczkę?

Beczki kąpielowe po ustawieniu w miejscu docelowym należy rozpakować oraz przygotować do użytku. Po ustawieniu warto sprawdzić czy obejmy nie są poluzowane, w razie potrzeby dokręcić. Beczka drewniana za pierwszym razem musi nabrzęknąć, więc zaleca się od razu po ustawieniu beczki zalać wodą. W przeciągu 2-3 dni beczka pęcznieje i staje się szczelna. Ważne aby nie rozpalać w piecu w beczce bez wody. Podczas użytkowania do wody można stosować chemię basenową, aby woda zachowywała dłuższą świeżość.  W okresie letnim zaleca się, aby wodę wymieniać chociaż co 2 tygodnie. Nie pozostawiać beczki drewnianej bez wody, aby nie narażać drewna na rozeschnięcie się. Zimową porą przy niskich temperaturach zaleca się do spuszczania wody po kąpieli, aby nie dopuścić do zamarznięcia wody, co może spowodować roztrzaskanie balii. Każda beczka jest z zewnątrz zaimpregnowana, jednak jest to mebel ogrodowy, który jest narażony na działania atmosferyczne, więc impregnację trzeba powtarzać chociaż raz w sezonie aby móc utrzymać nieskazitelny wygląd beczki.

W przypadku beczek w wkładem polipropylenowym, utrzymanie czystości i higieny jest prostsze. Beczka nie wymaga tak częstej pielęgnacji jak beczka drewniana.  Po spuszczeniu wody warto co jakiś czas gąbką z płynem umyć wkład aby zanieczyszczenia nie osadzały się w beczce.

 

Co lepsze: beczka drewniana czy z wkładem?

Każdy klient ma swój gust, a o gustach nie dyskutuje się 

Klienci którzy cenią naturę, są miłośnikami drewna, wolą beczki drewniane. Wymagają one pielęgnacji, lecz chwile spędzone w prawdziwej bani ruskiej są niepowtarzalne.

Beczki z wkładem są higieniczne oraz nie wymagają tak dużej uwagi, co beczki drewniane.  Wiernymi miłośnikami beczek z wkładem polipropylenowym są klienci, którzy cenią sobie spokój oraz komfort.

 

Co warto wiedzieć o drewnie

Drewno to naturalny materiał, różni się od materiałów wytworzonych przez człowieka. Każdy kawałek drewna będzie miał sęki oraz słoje, które będą się różnić od siebie. Będąc produktem naturalnym drewno reaguje na zmiany warunków atmosferycznych. Może nastąpić pękanie drewna, które rozszerza się i kurczy ze zmianami wilgotności i temperatury. Są one całkowicie naturalne i nie wpływają na integralność drewna lub struktury, w której są używane, a zatem podział, pęknięcia i sęki, przebarwienia drewna podczas użytkowania z beczki drewnianej nie są objęte żadną gwarancją.

Sprzedawany przez nas towar jest produktem pełnowartościowym, nieposiadającym wad ukrytych i nie podlega zwrotowi.